Fotogalerie - Alternativní půda Mezi trámy Zákopanka
Fotogalerie - Alternativní půda Mezi trámy Zákopanka
 

Mezi trámy - Alternativní půda - fotogalerie

 

 

FRESH REFRESH - Můj bezpečný „ZÁKOP“ V Zákopance

a nejenom tam, ale víc Vám jich dobrovolně neprozradím. Nosím je hluboko v srdci a v tu chvíli, co bych je prozradila, by mi to ničím nenahraditelné a hebké bezpečí vyklouzlo mezi prsty. Víš, jsou to zákopy v pravém slova smyslu, jenom tvoje schovka. Taky ses rád schovával? A přestože mi už není pět, schovávám se stále a ráda. I dítě se přeci chce umět schovat tak, aby ho nikdo nenašel. Moje zákopy fungují úplně stejně. Místo, kam se bezpečně uchýlím a schovám před válkami zuřícími všude kolem. A nejen před těmi, co zuří „tam venku“. Funguje to i s mými vnitřními boji a nepokoji. Všichni moji strašáci zůstanou pod postelí doma, protože moc dobře vědí, že pro tentokrát mají „hoši“ přístup zakázán. Pro tentokrát. V tom je to kouzlo. Však oni na mě doma v klidu počkají. Moc dobře vědí, že se pro ně jednou vrátit musím. A přijedu s čistou hlavou, abych je konečně mohla pustit na svobodu a třeba si do skříně zavřít nějaké nové, další. Moc dobře vím, že se jednou budu muset nechat najít, ale pro tentokrát mě chvíli nehledejte a nechte mě se nadechnout sama za sebe a cítit se volná.

Jenže je jeden zákop, o který se s vámi podělit musím. Možná přestane být z velké části „bezpečný“, v tom pravém smyslu určitě. Už se v tam jen tak neschovám, protože o něm píšu i Vám. Zároveň se ale stane mým domovem. Hm, a není to spíš výhra, než ztráta? Víš, to místo dělá radost jak nám dospělým, tak i těm nejmenším a doufám, že jednou třeba zahřeje i TEBE. Místo, neomezených možností. Místo, kde se sny stávají skutečností. Místo, které srší energií a lidmi, kteří dělají tenhle náš svět lepším. A to je dar. Děláme to srdcem a s láskou. Tohle místo sálá teplem života, žije a bude žít a ožívat především skrze nás. Živé bytosti.

A teď, v tuhle chvíli? V těchto posledních hodinách a dnech? Je především místem, které kvete a pyšní se nespočtem rozzářených dětských očí. Což ze mě dělá jednu z nejšťastnějších bytostí na světě a dodává mi to sílu do žil. Má to smysl, všechno to co děláš doopravdy.

A předem se omlouvám, trošku té „reklamy“. ALTERNATIVNÍ PŮDA, MEZI TRÁMY.

Díky, DÍK. Teď ten zasloužený odpočinek a pivo. Ale fakt jen jedno, protože zítra zase pokračujeme. Do pátku práce jak na kostele, haha. Tak držte palce!

FRESH REFRESH - Eva NeuhöferováPříměstský taneční tábor 2017

Tento týden u nás probíhal příměstský taneční tábor, který jsme v pátek zakončili závěrečným představením s názvem "Co kvete na louce".

Máme obrovskou radost z toho, co zvládly děti, za pouhých pět dnů s námi vytvořit a především z toho, s jakým nadšením pracovaly. Nejen rodiče, ale i my všichni, bychom měli být opravdu pyšní na to, kolik malých talentů v okolí máme.

Nejšťastnější jsme však z toho, že to, co děláme, má opravdu smysl, a že Mezi trámy se opravdu plní sny a rozdává radost.

Co by třeba mohlo být větší a upřímnější odměnou, než 19 párů zářících očí malých tanečnic?NEŘEŽTO v Zákopance

Včerejší večer byl, jak už to u nás bývá, opět plný kouzel a překvapení.

Byl to vůbec první koncert u nás Mezi trámy a my jsme moc rádi, že se toho ujala právě skupina Neřežto, díky které zažila Zakopanka také svoje první "standing ovation" - (takže už nikdy jinak!)

Zároveň jsme všichni pomohli dobré věci a vybrali zbytek potřebných peněz na opravu varhan v Dolních Heřmanicích.

Moc všem, kteří s námi byli děkujeme!
Marika Tobišková, foto: Josef Šulc